ZWIĄZEK

Noworoczne postanowienia dla par

Nadejście nowego roku kalendarzowego to przełomowy moment. Zastanawiamy się, czy w pełni wykorzystaliśmy poprzedni rok? Czy był on dla nas dobry, czy trudny? Czy jest coś, co możemy zrobić, aby ten nadchodzący był lepszy? Często podejmujemy indywidualne postanowienia o zmianach, jakich dokonamy w naszym życiu. A co z noworocznymi postanowieniami dotyczącymi związku?

Nawet jeśli jesteście zadowolenie z tego, jak układają się wasze relacje, to dodatkowy wysiłek włożony w związek na pewno nie pójdzie na marne. A może będziecie mieć jeszcze więcej satysfakcjonujących, wspólnych chwil? Usiądźcie razem, przygotujcie kieliszek wina lub kubek herbaty i poświęćcie 30 minut na rozmowę na temat waszego związku. To nie musi być skomplikowana analiza złożona z kilkudziesięciu pytań. Zapytaj po prostu:

Co chciałbyś, abym robił częściej?

To mogą być drobne rzeczy, jak śniadanie, które przygotowujesz od czasu do czasu w weekend, a partner chciałby, żebyś robił to, co sobotę. A może jesteś mistrzem w masowaniu pleców, ale robisz to za rzadko lub zupełnie przestałeś. Żeby poprawić relację, niekoniecznie trzeba wszystko zmieniać. To małe rzeczy robią wielką różnicę. Czasem wystarczy, że wrócisz do zwyczaju robienia czegoś, czego zaniechałeś lub zwiększysz częstotliwość czegoś, co już robisz. Otwórzcie na codzienne, małe akty miłości. Miła notatka, ciepły uścisk, całus, przygotowanie ulubionego dania, komplement, to niewielki wysiłek, a kolosalny efekt.

O czym marzysz lub masz nadzieję, że wydarzy się w nadchodzącym roku?

Możliwe, że znasz odpowiedź na to pytanie, bo często rozmawiacie i wiesz, co gra w duszy twojej drugiej połówki. Częściej myślimy, że wiemy, co dzieje się w głowie naszego partnera, niż faktycznie mamy wiedzę na ten temat. Tak często koncentrujemy się na własnych problemach i codzienności, że nie poświęcamy wystarczająco dużo czasu, na sprawdzenie jak się mają sprawy u ukochanej osoby. Spróbuj wyjść poza standardowe: „jak ci minął dzień?”. Zadanie pytanie o plany i marzenia może rzucić zupełnie nowe światło na to, kim jest i czego pragnie osoba, z którą dzielisz życie. Wszyscy chcemy, aby ktoś nas naprawdę poznał i pokochał, więc szczera, głęboka rozmowa, to krok w dobrą stronę.

Jak mogę Cię wspierać?

Niezależnie, od tego, na jakim etapie życia jesteście i jak długo jesteście razem, musicie dbać o to, aby być razem, a nie tylko być obok siebie. Łatwo jest zmienić się w dwie satelity, które krążąc po swoich orbitach, mijają się lub zderzają od czasu do czasu. Może któreś z Was chce osiągnąć poważny cel, który wymaga sporych nakładów i jest odległy w czasie lub chodzi o codzienne, zwykłe rzeczy. W każdej sytuacji dobrze jest mieć wsparcie bliskiej osoby. Kogoś, kto stoi u twego boku i pomaga w realizacji kolejnych zadań. Pomagajcie sobie nawzajem w każdy możliwy sposób.

Każdy związek ma swoje wzloty i upadki. Kluczem do przetrwania trudnych czasów jest wspólne podejmowanie wyzwań i dążenie do tego samego celu końcowego. Jesteście zespołem. Działajcie w nadchodzącym roku jak zespół. Stańcie obok siebie w dobrych i trudnych czasach, a kiedy dojdzie do konfliktu między Wami, bądźcie otwarci, szczerzy i wspólnie pracujcie nad rozwiązaniem. Macie ten sam cel – być szczęśliwi ze sobą nawzajem. Spójrzcie na trudności jak na przeszkody do pokonania i świętujcie to, co sprawia, że ​​Wasz związek jest wyjątkowy i trwały.

 

Fot. Fotolia © Studio Romantic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *