ZWIĄZEK ŚLUB I WESELE

5 sposobów na świętowanie rocznicy ślubu

Twoja rocznica ślubu jest tylko raz w roku. Nie przegap tej okazji, bo to święto Waszego związku. Spraw, aby ten dzień był wyjątkowy!

1. Odwiedźcie miejsca, które są dla Was ważne

Pamiętasz, gdzie poszliście na swoją pierwszą randkę? Może była to pizzeria w pobliżu uczelni, elegancka restauracja lub przytulna kawiarenka? A gdzie po raz pierwszy się pocałowaliście, powiedzieliście sobie „kocham cię”? Odwiedźcie ponownie miejsca, które są dla Was szczególne i przypomnijcie sobie początki Waszego związku lub dzień ślubu.

 • Chcecie zaszaleć? Wybierzcie się w podróż do miejsca, gdzie spędziliście swoją podróż poślubną.
 • Zarezerwujcie stolik w restauracji, w której było Wasze wesele, pierwsza randka lub po prostu w ulubionej restauracji.
 • Zorganizujcie piknik z Waszymi ulubionymi przekąskami.
 • Zamieńcie się w turystów i przez cały powłóczcie się po mieście, odwiedźcie miejsca, które pobudzą Wasze wspomnienia.

2. Zróbcie coś dla siebie nawzajem

Jesteście razem, ale jesteście różnymi osobami. Pokażcie sobie, że dostrzegacie i szanujecie w sobie te różnice. Wybierz coś, co zawsze chciałaś, aby Twój mąż zrobił razem z Tobą, a on odmawiał (np. wspólne obejrzenie komedii romantycznej, pójście do opery), a on niech wybierze coś, co chciałby, żebyś Ty zrobiła, a nigdy nie miałaś ochoty (np. wspólne obejrzenie meczu, spróbowanie egzotycznej kuchni). Zakończcie ten dzień czymś, co lubicie oboje 🙂

3. Ożywcie wspomnienia

Czy Wasze życie pędzi jak szalone i nie macie czasu na to, aby pobyć ze sobą spokojnie i skupić się tylko na sobie? Na jeden dzień zamieńcie swój dom w oazę spokoju, miłości i oddajcie się wspomnieniom.

 • Zapalcie świece, przygotujcie koce i poduszki, wyłączcie telefony i komputery.
 • Zjedzcie razem coś pysznego (możecie zamówić jedzenie z ulubionej restauracji lub ugotować coś razem).
 • Otwórzcie wino i porozmawiajcie bez pośpiechu.
 • Przygotujcie przekąski i obejrzyjcie film lub zdjęcia ze ślubu.
 • Przygotujcie domowe SPA: pachnąca kąpiel z olejkami, masaż i szampan.

4. Bawcie się razem z przyjaciółmi

Lubicie spędzać czas z przyjaciółmi? Zorganizujcie imprezę i zaproście wszystkich, którzy są ważni dla Waszego związku. Złaszcza, jeśli to znaczący jubileusz: 10., 15., 20. rocznica lubu. Możecie też zamówić lub przygotować ulubiony posiłek, otworzyć butelkę wina i po prostu przegadać cały wieczór z kilkorgiem dobrych przyjaciół w domowym zaciszu. Jeśli wolicie, aby ten wieczór był bardziej aktywny – pójdźcie razem potańczyć i spędźcie szalony wieczór na mieście.

5. Niech ten dzień będzie niespodzianką

Niech Wasza rocznica ślubu będzie wyjątkowa. Pozbądźcie się codziennej rutyny i spędźcie ten dzień inaczej niż zwykle:

 • Wstań wcześniej i przygotuj dla Was romantyczne śniadanie do łóżka.
 • Zostaw krótkie miłosne liściki w miejscach, gdzie partner może je znaleźć (na lustrze w łazience, przypięte do monitora, włożone do portfela, przyczepione w samochodzie).
 • Jeśli w ciągu dnia nie uda Wam się nawzajem siebie zaskoczyć, to postaracie się przełamać rutynę wieczorem. Olejek do masażu, nowa bielizna, gra, film lub mały gadżet mogą uczynić tę noc wyjątkową.

Możecie też zainspirować się tradycyjnymi nazwami rocznic [KLIK]

A jak Wy planujecie świętować Waszą rocznicę ślubu?

 

Fot. Fotolia, ©tomertu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *