ZWIĄZEK

Jak nauczyć się mówić o uczuciach?

Nie wiesz jak mówić o uczuciach lub bliska Ci osoba nie potrafi o nich rozmawiać? W takim razie ten tekst jest dla Ciebie.

Czasami bardzo ciężko okazać uczucie. Nie każdy ma umiejętność łatwego wyrażania swoich myśli i emocji. A tymczasem bez słów związek usycha jak roślina pozbawiona wody. Nie wystarczy powiedzieć raz „kocham cię”, „cieszę się, że jesteśmy razem”, „potrzebuję cię” i nigdy tego nie powtarzać, licząc na to, że druga strona o tym wie.

Jak więc nauczyć się mówić o uczuciach?

Dla tych, którym takie czułe wyznania przychodzą z trudem, zmiana może być wyzwaniem, ale wystarczy podejść do niej systematycznie i z otwartością:

Zbuduj plan – do wszystkiego da się dojść małymi kroczkami. Jeśli mówienie o uczuciach nie jest dla Ciebie czymś naturalnym, zaplanuj, że raz dziennie powiesz coś miłego.

Zapisz na kartce to, co chcesz powiedzieć. W odpowiednim momencie łatwiej będzie Ci przypomnieć sobie odpowiednie słowa.

Stopniuj. Zacznij mówić o rzeczach, które przychodzą Ci z większą łatwością np. „ładnie dziś wyglądasz”, „świetnie sobie z tym poradziłeś”, a następnie przejdź do trudniejszych.

Wykorzystuj różne narzędzia i formy – SMS, wiadomości na komunikatorze, e-mail czy karteczka pozostawiona na lodówce, jest równie dobrym sposobem na powiedzenie „Kocham Cię”, jak osobiste wyznanie.

Wpleć wyznania i miłe słowa w Wasze codzienne rozmowy i aktywności.

Mów zawsze uczciwie.

Na początku rozmowa o uczuciach może sprawiać trudność. Jednak po pewnym czasie stanie się nawykiem budującym wasz związek.

 

Fot. Fotolia, ©Antonioguillem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *