ZWIĄZEK

Jak dobrze się znacie? Gra dla dwojga.

Czy dobrze się znacie? Tak naprawdę dobrze?

Gra dla dwojga, którą proponuję, pomoże Wam odpowiedzieć na to pytanie. Składa się z indywidualnych pytań i odpowiedzi, a co najważniejsze jest idealnie dopasowana do Was i darmowa, bo zrobicie ją sami

Przejdźmy do gry: Co wiesz o swoim partnerze?

  1. Potrzebujecie blok karteczek post-it (najlepiej, aby były 2 kolory).
  2. Przygotujcie 10-30 pytań na swój temat wraz z krótkimi odpowiedziami. Bardzo ważne jest, aby pytania nie były sztuczne lub zbyt trudne, bo zepsujecie sobie zabawę.
  3. Pytania mogą dotyczyć jednego wspólnego obszaru lub wielu. To Wy ustalacie tutaj zasady, bo wiecie, na jakim etapie związku jesteście i jak dobrze się już znacie.
  4. Na jednej stronie karteczki napiszcie numerek, a na drugiej swoje pytanie. Karteczkę sklejcie w taki sposób, aby pytanie znalazło się w środku, a numer na wierzchu.
  5. Odpowiedzi przygotujcie w identyczny sposób na drugiej karteczce: na wierzchu numer odpowiadający pytaniu, a w środku odpowiedź.
  6. Każde z Was losuje po jednym pytaniu. Odpowiada na nie, a potem dostaje drugą karteczkę, gdzie jest prawidłowa odpowiedź.

To jakie zasady wprowadzicie potem, zależy już od Was np.

  • Jeżeli losujący pytanie nie odpowie prawidłowo całuje osobę, która pytania zadała, a jeżeli zgadnie, jest całowany.
  • Gra trwa do 3 nietrafionych odpowiedzi jednej ze stron (chyba że ustalicie inaczej i chcecie zadać sobie wszystkie pytania).
  • Gra może się kończyć nagrodą dla osoby, która wygrała lub posłużyć Waszemu lepszemu poznaniu się. Jeżeli ma być nagroda, to ustalcie wcześniej, co to ma być (lub każde z was mówi, co chce dostać, kiedy wygra). Sugeruję jednak, aby było coś, co sprawi przyjemność Wam obydwojgu. W końcu chodzi o dobrą zabawę i wzmocnienie związku.

 

Fot. Fotolia, ©Rido

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *