ŚLUB I WESELE

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Nie ma lepszego sposobu na utrwalenie wspomnień niż fotografie. Doceniają to szczególnie te pary, które ślub mają już za sobą. 

Kto?

Zanim wybierzecie fotografa zobaczcie jego zdjęcia. Zwróćcie przy tym uwagę zarówno na pracę jak i na osobę. Sprawdźcie czy odpowiada wam jego stylistyka. Ważne jest także to, czy zaakceptujecie fotografa jako osobę, jego podejście i sposób bycia, w przeciwnym razie trudniej będzie wam się rozluźnić podczas sesji. Jeśli umowę podpisujecie ze studiem sprawdźcie, kto będzie wykonywał zdjęcia w dniu naszego ślubu.

Jakie zdjęcia?

Do wyboru są trzy rodzaje zdjęć ślubnych: studyjne, plenerowe i reportażowe.

  • Zdjęcia studyjne wykonywane są w studiu fotograficznym. Czas sesji zależy od ilości póz, czyli poszczególnych ujęć.
  • Sesja plenerowa. W tym przypadku trzeba liczyć na sprzyjającą pogodę, ale za to można zrobić więcej ciekawych i niekonwencjonalnych ujęć.
  • Reportaż. Zdjęcia robione są podczas ceremonii i/lub przyjęcia, a zadaniem reportera jest zarejestrowanie przebiegu zdarzeń. Fotograf obserwuje, wychwytuje i utrwala najbardziej charakterystyczne momenty.

Większość fotografów rekomenduje, aby na sesję plenerową umówić się już po ślubie. Zyskujemy czas i swobodę w wyborze miejsca, co pozwala na zrealizowanie nietuzinkowych pomysłów i zorganizowanie sesji w nawet najbardziej awangardowym miejscu i bez strachu o suknię i fryzurę. Taka zabawa jest warta dodatkowego dnia.

Film

Film pozwala oddać wiele tych aspektów wydarzeń, które są poza możliwościami fotografii. Jeśli ktoś obawia się wielogodzinnych nagrań, jakie był zmuszony oglądać u znajomych, może wybrać krótsza wersję np. półgodzinną. Film wcale nie musi być długi i nudny.

Czasem materiał z ceremonii i przyjęcia jest nagrywany równocześnie przez dwóch operatorów. Dzieki temu podczas montażu dysponują różnymi ujęciami z tego samego zdarzenia.

 

Fot. Fotolia, ©producer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *